صفحات

۱۳۹۰/۰۳/۰۲

دین‌گریزی در لباس دین

وقتی قرار است کشور بر اساس رمل و جادو و خرافه اداره شود؛ امتیازات هم بر همان اساس تقسیم و تفویض می‌شود. و همین نگاه توزیع کننده ثروت و فقر و به تبع آن عدالت و نتایج آن در جامعه می‌شود. بی‌عدالتی، فقر، کینه و نارضایتی نتایج ادراه جامعه بر اساس خرافاتی است که متاسفانه لباس دین بر تن کرده و با این تلبیس رویین‌تن هم شده‌اند و هیچ نهاد علمی، اجتماعی، و نگاه کارشناسانه و منتقدی هم، حق اظهارنظر در مقابل رفتارهای اشتباه اینچنین ندارد. کینه‌های کودکانه هر روز مشکلی ایجاد می‌کنند و دولتمردان در خرافه به دنبال راه چاره می‌گردند.
اینکه دین امری شخصی و درونی است، مورد تایید و اعتراف بیش از نود درصد دین‌داران واقعی است و آنانکه جاهلانه تلاش می‌کنند در مقابل این حقیقت ایستادگی کنند، دین را نه ابزاری برای نزدیکی به خدا، بلکه برای بهره‌مندی‌های دنیوی می‌خواهند و به همین دلیل تحمل هیچ رقیب و مخالفی را هم ندارند و برای حذف آنها چنانچه لازم باشد به هر نوع ابزار خلاف شرع و دینی هم متوسل می‌شوند.
در جامعه معتقد به دین و دین‌داری و هدایت جامعه با ابزار دین، و مدیران و مسولان معتقد به دخالت دین در تمام شئون جامعه و دولت و حکومت، گاه رفتارهایی مشاهده می‌شود که به هیچ روی نمی‌توان هیچ توجیهی منطقی و عقلانی و حتی شرعی برای آن یافت. گو اینکه قرار است تمام رفتارها به نوعی بر اساس خرافه و مظاهر آن تنظیم، و با زدن نوعی رنگ دین به آن بیشترین ابزار برای دین‌گریزی نسلی از فرزندان جامعه را فراهم نماید. متاسفانه وقتی چنین جهالتی همه‌گیر شد، هیچ‌کس به چنین دین و تبلیغاتی که نتیجه‌اش دین گریزی است معترض نمی‌باشد.
آمار رسمی دولتی طی سی سال گذشته به روشن‌ترین شکل نشان می‌دهد که گرایش به «دین» از ابتدای انقلاب به این طرف در بین تمام اقشار جامعه خصوصا نسل جوان سیر نزولی داشته است. این البته بر اساس اسنادی اعلام می‌شود که بیشتریت تلاش را برای قلب واقعیات و مخفی کردن ناکارامدی خود دارند . اگر قرار قضاوت بر اساس اسناد حقیقی و شفاف باشد، اوضاع بسیار بدتر از آن خواهد بود که اکنون اعلام می‌شود، اما به راحتی می‌توان در سطح و زیرپوست جامعه مشاهده کرد.
اعطای امتیاز سفر رایگان به افرادی که نام‌های «فاطمه» و «روح‌الله» بر خود دارند در روز ولادت حضرت «زهرا»(س)(+) و همچنین اعطای امتیازات مشابه برای افراد با نام «مهدی» در سالروز ولادت امام زمان (عج)(+) و به همین شکل نام «علی» و «محمد» و ... نه تنها امتیازی برای دارندگان نام‌های فوق نیست بلکه جدای از آنکه هزینه‌های زیادی را با توسل به سند سازی‌های دروغی به دنبال دارد، کینه تمام کودکان و حتی خانواده‌هایی را برای این افراد به دنبال دارد که مفتخر به داشتن چنین نام‌هایی نیستند.
از طرف دیگر این نوع تبلیغ نه تنها تشویق و تبلیغ دین را به دنبال ندارد بلکه جدای از آنکه تبلغ بی عدالتی و کینه پراکنی می‌باشد، بیشترین دین‌گریزی در بین خانواده‌ها و فرزندان را هم به دنبال دارد.
به راستی مولفین چنین طرح‌های غلط در کدام مکتب شرعی تحصیل شرع و علم نموده و آیا نمی‌خواهند یکبار باور کنند که چنین طرح‌ها تا کنون بیشرین نتایج عکس را به دنبال داشته است؟
این نوشته در پایگاه اینترنتی استاد معصومی تهرانی اینجا
در همین رابطه: مهدی‌ها به طور رایگان سفر می‌کنند.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

چنانچه صاحب آدرس اختصاصی اینترنتی(وبلاگ-سایت)هستید، از منوی کشویی «نمایه» گزینه «نام/آدرس اینترنتی» را نتخاب نمایید.
می‌توانید از برگه تماس‌بامن هم استفاده نمایید.