صفحات

۱۳۹۰/۰۷/۱۳

توجه ویژه به «ادب» در تکذیبیه عضو جمعیت دفاع از ارزش‌ها

روز گذشته سایت اینترنتی «بولتن‌نیوز»٫ که منتشر کننده بیشترین اخبار دروغ مبتنی بر شایعه و جعلیات است٫ در خبری جعلی گزارش داد که:
"«محمد شریعتمداری» وزیر بازرگانی دولت هفتم و هشتم سید «محمدخاتمی» با گرفتن اقامت دائم برای همیشه به آمریکا سفر کرد... این گزارش می‌افزاید: «شریعتمداری» از ماه گذشته مقدمات انتقال خانواده خود از ایران به کشور آمریکا را فراهم کرده و پس از انتقال کامل منزل و اعضای خانواده‌اش خودش نیز روز گذشته از طریق پرواز «لندن» برای همیشه عازم آمریکا شد. هنوز معلوم نیست انگیزه وی از مهاجرات دائم به خاک آمریکا چیست اما ارتباط‌های ایجاد شده با دولت‌های غربی در زمان وزارت وی یکی از عوامل دریافت ویزا و اقامت دائم آمریکا برای وی بوده‌است."(+)
این خبر بلافاصله در اکثر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتشار وسیعی یافت.
کمتر از یک روز بعد از انتشار و بازنشر وسیع این خبر٫ دفتر آقای «شریعتمداری» با ارسال تکذیبیه‌ای به سایت جعل کننده خبر٫ اعلام کرد که نه از کشور خارج شده و نه قصد خروج از کشور را دارد.
اما نکته جالب در این تکذیبه٫ ادبیات آلوده به عصبانیت و خارج از ادب٫ دفتر این عضو برجسته و معاون اقتصادی یک شورای عالی مرتبه در دستگاه رهبری کشور(+)٫ و کسی که هشت سال در دو دولت به عنوان وزیر در صدر یک وزارتخانه بوده و از آنها مهم‌تر٫ به نمایندگی از نشکلی به دنیای سیاسی خود پاگذاشته٫ که مهم‌ترین شعار و نام آن «جمعیت دفاع از ارزش‌های انقلاب‌ اسلامی» بوده‌است.
دفتر «شریعتمداری» در تکذیبیه خود تصریح نموده‌است:
"خروج ایشان در روز گذشته از طریق لندن یا هر گورستان دیگری به آمریکا و یا هر قبرستان دیگری تکذیب می شود".(+)
 این ادبیات زشت و غیرمودبانه به بهترین شکل حکایت از درماندگی آقای «شریعتمداری» از تعقیب قضایی جاعلین خبر و سایت اینترنتی «بولتن‌نیوز» دارد.
چه اینکه اگر چنین درماندگی‌ها بعلت بی‌کفایتی دستگاه قضا٫ وجود نداشت٫ تا کنون باید دستکم ۹۰ درصد چنین پایگاه‌های اینترنتی که منبع اصلی اغلب اخبارشان شایعه و دروغ است٫ تحت تعقیب و پیگرد قضایی قرار گرفته و لغو مجوز٫ و یا دستکم به دستور کارگروه تعیین محتوای مجرمانه فیلتر یا مسدود شده باشند٫ که نشده‌اند. و آقای «شریعتمداری» چون می‌داند شکایت او رهی به دستگاه قضا نمی‌برد٫ شکایت خود را در قالب چنین تکذیبیه‌ای بیان نموده‌است.
چنین اتفاقاتی البته اگر درصد بسیار ناچیزی هشدار برای آقای «شریعتمداری» و شریعتمدارانی که در حمایت و همراهی از شرایط امروز٫ و دامن زدن به آن شرایط سهم قابل توجهی داشته‌اند٫ به همراه داشته باشد٫جای گله باقی نخواهد ماند.
این نوشته در خودنویس اینجا

0 نظرات:

ارسال یک نظر

چنانچه صاحب آدرس اختصاصی اینترنتی(وبلاگ-سایت)هستید، از منوی کشویی «نمایه» گزینه «نام/آدرس اینترنتی» را نتخاب نمایید.
می‌توانید از برگه تماس‌بامن هم استفاده نمایید.