صفحات

۱۳۹۰/۰۵/۲۹

تیتر جالب سایت طرفدار هاشمی درباره «حاج‌منصور»

«حاج منصور ارضی» آدم بی‌ادبی است. این نه مربوط به حالا است که میدان‌دار مبارزه با «جریان انحرافی» شده نه مربوط به ده دوازده سال پیش، که وظیفه داشت در مقابل شبیخون فرهنگی «خاتمی» و اصلاح‌طلبان یک تنه بایستد و از انقلاب و نظام و رهبری و در سایه آنها، اسلام دفاع کند. مربوط به دوره سازندگی و مبارزه با ثروت‌های بادآورده هم نیست. از دوران کودکی از این ارث محروم بوده است.
معصوم فرموده است: «هیچ میراثی بهتر از ادب نیست».
«منصور ارضی» متولی امام زاده نیست. یعنی به دلیل همان محرومیت، لیاقت این تولیت را ندارد، اما در آشفته‌بازاری که هیچکس در جایگاه خود نیست «منصور ارضی» هم متولی امامزاده شده‌است. بعضی که به اشتباه یا با استفاده از رانت، به‌رغم لیاقت مخصوص، در جایگاهی قرار می‌گیرند، تلاش می‌کنند رل لیاقت بازی کنند یا ادای شایستگی درآورند، تا جایگاه را از دست ندهند. اما «منصورارضی» هیچگاه تلاش نداشته، نمایش ادب و نزاکت هم داشته باشد تا حرمت نمایشی امامزاده را حفظ کند. هر موقع اراده نموده، حریم حرم را به بی‌ادبی و بی‌حرمتی آلوده و حرمت شکنی نموده‌است.
رفتار شب نوزدهم ماه مبارک رمضان این مداح اقتدار که به اشتباه مداح اهلبیت لقب گرفته، چنان گستاخانه بوده است که دوستان گرمابه و گلستان او هم خبر این حرمت‌شکنی را با احتیاط نقل و تعریف می‌نمایند و ناگفته پیداست که در این نقل خبر از احترام سابق خبری نباشد. در اکثر منابع خبری دوستان دیروز از عبارت محترمانه و حاکی از ارادت «حاج منصور» خبری نیست و خبر این بی‌حرمتی با عبارت‌های «ارضی» (+) (+) یا «منصور‌ارضی» (+) که نه تنها بار ارادتی ندارد، بلکه تلویحا تحقیر را هم با خود دارد تنظیم و منتشر شده‌است. اما در شرایطی که آش آنقدر شور شده که علاوه بر فهمیدن خوان، صدای آشپز هم در‌آمده، تیتر خبر این حادثه در وب‌سایت غیر رسمی اما معتبر منتسب به پسر «هاشمی رفسنجانی» و خوشحالی نهفته در تنظیم خبر آنها جالب توجه بود.
«آینده نیوز» به تنهایی در این شرایط، فرصت را مناسب دید تا در میان دعوا نرخ خود را تعیین کند و در شرایطی که همه تلاش می‌کردند تا به نوعی از رفتار مداح اهلبیت، در شب قدر تبری بجویند، با انتخاب جهت‌دار تیتر «گزک حاج منصور به دست جریان انحرافی: هر کس این یهودی را بکشد، خودم پولش را می‌دهم» ضمن حفظ احترام «حاج منصور» و تحقیر «جریان انحرافی» تلاش کرد تا از این نمد کلاهی نصیب خود نماید.
تردیدی نیست که بی‌احترامی نزدیکان دیروز «منصور ارضی» کار درستی نیست. اما رعایت ادب دشمن دیروز و دوست امروز نیز نمی‌تواند دلایل موجه انسانی و اخلاقی داشته باشد. همچنانکه تعاریف مخصوص دوستان ناصادق دیروز، به دشمنی امروز کشیده شده است، عدم صداقت موجود در تعریف نزدیکان آقای «هاشمی» در سایت «آینده نیوز» از «حاج منصور» و حمله به «جریان انحرافی» نیز به زودی خزان خود را نشان خواهد داد.
بعضی‌ها واقعا در عالم هپروت سیر می کنند.
این نوشته در خودنویس اینجا
مرتبط:
گاف خبرنگار فرهنگی آینده نیوز
آینده نیوز و نقض حریم خصوصی شهروندان

0 نظرات:

ارسال یک نظر

چنانچه صاحب آدرس اختصاصی اینترنتی(وبلاگ-سایت)هستید، از منوی کشویی «نمایه» گزینه «نام/آدرس اینترنتی» را نتخاب نمایید.
می‌توانید از برگه تماس‌بامن هم استفاده نمایید.