صفحات

۱۳۸۸/۱۲/۱۶

گوشی برای شنیدن، حرفی برای گفتن

حضرت « علاء الدین بروجردی» ریس کمیسون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و ایضا کمیته تحقیق در باره حادثه کهریزک و کوی دانشگاه، در واکنشی مضحک به فیلم پخش شده توسط شبکه خبری « بی بی سی» فرمودند که : « فیلم مونتاژ است»
چند روز بعد ظاهرا کمتر از یک هفته و ظاهرا همان فیلم مونتاژ شده به رویت جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید، و یکی به نمایندگی از بقیه فرمود : « فیلم حرفی برای گفتن نداشت».
البته که برای نمایندگانی که به تحقیق و به جرات می توان درباره شان گفت « فرق بین "کلم" و "استکهلم" را نمی دانند»1 نه تنها این فیلم بلکه حتی تصاویر رقت انگیزتر ازتصاویر این فیلم هم حرفی برای گفتن ندارد و صد البته که نمی خواهند داشته باشد، چرا که حضرات چشمی برای دیدن و گوشی برای شنیدن ندارند. جهالت و بیخبری و به خواب زدگی داوطلبانه چنان چشمها و گوشهای شان را پر کرده است که دیگر جای برای « حقیقت » نمانده است . « حقیقت » در نگاه حضرات آنست که از بالا به آنها دیکته می شود. مثلا اگر از بالا دیکته شد که « ماست سیاه است، به حضرت عباس ماست را سیاه می دانند»2
اما تعجب اینست که اگر چنین تصاویری حرفی برای گفتن نداشت ، پس چرا مسئولین شبکه خبری « بی بی سی» زحمت مونتاژ و تهیه چنین فیلم مضحکی را به خود دادند؛ که ریاست محترم کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که انصفا فرصت سر زدن به خانواده اش ندارد، را هم به زحمت ابتدا تماشا و بعد اظهار فیض و فضل در باره این اثر مسخره انداختند؟
______________
پانوشت:
1- نقلی است از ناصر الدین شاه که من نخست وزیری می خواهم که فرق بین « کلم » و«استکهلم» را نداند.
2- جمله معروف آقای «رضا برجی » بی هنرعکاس ، که « اگر آقا بگوید ماست سیاه است، به حضرت عباس ماست را سیاه می دانیم»

0 نظرات:

ارسال یک نظر

چنانچه صاحب آدرس اختصاصی اینترنتی(وبلاگ-سایت)هستید، از منوی کشویی «نمایه» گزینه «نام/آدرس اینترنتی» را نتخاب نمایید.
می‌توانید از برگه تماس‌بامن هم استفاده نمایید.